Listovali jsme ...


Beseda s farářkou Martinou Viktorií Kopeckou byla krásná a věřím, že mluvím z duše všem, co naplnili Trutnovské Uffo. 

Lepší listovací večer v době adventu jsme nemohli mít. 

Malé ohlednutí najdete ZDE
Představení Bitevní pole ukázalo, jak těžký může být rodinný život s puberťákem. 

Velmi hůmorné pojetí "šíleného období" v podání Lukáše Hejlíka a Pavly Dostálové. 

Pokud mohu hovořit za všechny - bylo to více než povedené! :) 

Fotogalerie ZDE 


Špeky! 

Boží! 

Další představení z dílny Lukáše Hejlíka LiStOvÁnÍ. 

Fotogalerie ZDE.


Autorské čtení a beseda s Veronikou Hurdovou alias Krkavčí matkou. 

Báječné povídání o životě, překážkách, nesnázích ale i radostech a lásce. 

Fotogalerie ZDE.

Listování - LOSOS V KALUŽI s Markétou Lukáškovou

Listování s českou autorskou, která byla součístá představení. 

Bylo to moc fajn, téměř všichni si odnesli knížku a velmi se bavili. 

Fotogralerie ZDE.
NAROZENINOVÉ LISTOVÁNÍ 

Vydali jsme knížku! JAN MACEK - Jdu si pro tebe

Rok se s rokem sešel a měli jsme další narozeniny!
Už nejsme žádní Benjamínci - Listování v Trutnově oslavilo 3. narozeniny a Sladký Tečky 2.

Vydali jsme knížku trutnovskému autorovi.
Kniha se jmenuje "JDU SI PRO TEBE" a jedná se o povídkovou knihu, kterou napsal sám život.

Bylo to BÁJO večer. Fotogralerie ZDE.

Listování - Holčička a cigaretaBenoît Duteurtre

Na toto představení vstupovali diváci s obavou, jak takové těžké téma bude zpracováno. Opět herci obstáli a překvapili. Toto představení řadíme mezi jedno z nejlepších. Petra Bučková ohromila všechny diváky a už teď se nemůžeme dočkat, až dorazí do Trutnova znovu.

Skvělé představení! 

Fotogalerie ZDE.


Autorské čtení a beseda s Petrem Stančíkem a Ondřejem Hublem

Magnesii litera oceněný autor Petr Stančík a trutnovák Ondřej Hubl, který má na svědomí best seller Hod mrtvou labutí a reklamy pro T-mobile, které všichni notoricky známe. Skvělý večer s literárními mágy je za námi a doufám, že jsme nelistovali naposledy.  

Fotogalerie skvělého listovacího večera ZDE Autorské čtení a beseda s Tomášem Šebkem

Autor několika knih chirurg, lékař bez hranic, otec několika dětí, energický člověk, držitel několika cen - Cena za statečnost a třeba Cena čtenářů české knihy 2016. Nyní stojí u zrodu portálu www.ulekare.cz a na svém fb se věnuje pacientům a osvětě lidí o chirurgii. 

Fotogalerie skvělého listovacího večera ZDE 


Listování - Český ráj, Jaroslav Rudiš - NAPROSTO BOŽÍ!

Novela o současných mužích s názvem Český ráj, kterou napsal Jaroslav Rudiš, byla první knížkou, která v úterý večer otevřela již čtvrtou sezonu Listování v Trutnově. Herci Pavel Oubram, Tomáš Drápela, Alan Novotný zásobovali při saunování publikum na Mládežce tragigroteskními dialogy, jež přináší život. 

Fotogalerie ZDE.

Autorské čtení s Petrem Grandlem alias JUDr. Josefem Doležalem a křest knihy Osudové chvíle

Po prvé jsme měli možnost listovat s trutnovským autorem a při té příležitosti jsme pokřtili novou knihu.

Tentokrát jsme viděli scénické čtení, hudební vložku a povídali jsme si o kriminálních případech, které se odehrály v Trutnově.

Fotogalerie ZDE

Autorské čtení s Jaroslavem Kmentou

Skvělý večer plný faktů, pravdy, tajemna, nebezpečí a kritického myšlení. Troufám si říct, že jsme měli jedno z nejužitečnějších listování, které by se mělo 100% opakovat. 

Lidem začíná chybět kritické myšlení a nesmíme dovolit, aby chybělo všem. 

Čtěte, lisTUjte a bavte se! 

Fotogalerie ZDE

LiStOvÁnÍ - Můj příběh 9:58, Usain Bolt

Večer plný žertíků na účet rodiny Boltových, překonávání rekordů - dokonce i v prvním závodě Usaina Bolta :) a spousta zážitků nejrychlejšího sportovce planety, to bylo Listování s Lukášem Hejlíkem a Alanem Novotným. 

Nahlédli jsme i do Gastromapy Lukáše Hejlíka. Listovací večer jak se patří! 

lisTUjte! 

Fotogalerie ZDE.

Autorské čtení a beseda s Margit Slimákovou

Bylo až neuvěřitelné, kolik pozitivní energie Margit rozdává a bylo až k nevíře, že tolik trutnováků listovalo zdravím a prahlo po skutečných informacích. 

Záhady stravování, fígle jak na to a zjištění, že vybírat kvalitní potraviny je hračka nám osvětlila nejvýznamnější žena z oboru Margit Slimáková. 

Fotogalerie ZDE.


LiStOvÁnÍ - Legenda Z + H (Zikmun a Hanzelka)

Další perfektní představení, které pohladilo na duši. Příběh, který sledoval snad každý, kdo s napětím poslouchal Český rozhlas, aby se dozvěděl pokračování z cest dvou dobrodruhů z České republiky. Dva mladíci si dali za cíl procestovat svět, a tak se stalo. Dobrodružství, napětí a zajížďka přes Trutnov, to všechno diváci viděli v kinosále na ZŠ Mládežnická. 


Fotogalerie ZDE.

LiStOvÁnÍ - Hry bez hranic od Michala Kašpárka

Velmi netradiční kniha plná aktuálních témat - malichernost, lhostejnost, uprchlická krize, střety kultur, pomoc, solidarita a hry bez hranic. To vše jsme mohli vidět v kinosále na ZŠ Mládežnická. V hlavních rolích - Pavel Oubrem a Věra Hollá. Opět jsme se bavili, smáli, ochutnávali dobroty od Sladkých Teček a portugalská vína. 

Listovací večer jak má být. Fotogalerie ZDEAUTORSKÉ ČTENÍ A BESEDA S MICHALEM VIEWEGHEM

Po prvé jsme Listování v Trutnově přesunuli do většího sálu, do Vesmíru. A byla to správná volba. :) Michal Viewegh okouzlil celé publikum, představil své plány, co nás jako čtenáře čeká a pobavil nás historkami ze svého života. Zjistili jsme, že je taky normální člověk a že se společně s publikem rád zasměje. 

Na fotografie z představení se můžete podívat ZDE


NAROZENINOVÁ LISTOVAČKA !  

Zuzana Hubeňáková a Dominik Landsman bavili celý sál téměř dvě hodiny. Dominik se vůbec nechtěl vzdát mikrofonu, Mariana mu chutnala a tak se nám rozpovídal. Oba autoři představili své knihy, ze který četli a povídali, jak vlastně vznikly. Narozeniny neslavilo pouze Listování v Trutnově ale také sladký parťák trutnovského listování - Sladký tečky. Rozdávali jsme dárečky a parádně se bavili. Večer to byl opravdu zábavný, který jsme zakončili z kapelou JAKŽ TAKŽ. 

Fotoreportáž ZDE

LiStOvÁnÍ - Doppler, Erlend Loe v hlavní roli s Lukášem Hejlíkem

Lukáše jsme už v na Listování měli třeba v představení "Co by měl můj syn vědět o světě" nebo v krásném příběhu plné lásky "Láska a tělo". A teď tu byl znovu! Tentokrát s groteskou a s nejoblíbenějším představením LiStOVáNí vůbec. 

Doppler měl v lese parťáka, nejkrásnější losí mládě, co Trutnov viděl - ztvárnila Pavla Dostálová. 

Fotoreportáž ZDE

Autorské čtení a hraní - VÁCLAV KOUBEK s harmonikou

V Trutnově jsme po prvé přivítali netradiční autorské čtení společně s muzikou a stálo to za to!

Velmi zábavný večer s historkami z vesnice, ze statku a třeba z rodiny. 

Fotoreportáž ZDE
Svatá Barbora - komiksové zpracování Kuřimské kauzy 

Temné téma, které nebylo nikdy zodpovězené. Příběh, kde figuruje hodně neznámých.. Skvělé zpracování od skupiny autorů v čele s Markem Šindelkou, kteří se příběhem zabývali 6let. 

Knihu doporučujeme! 

Fotoreportáž ZDE.

Kluk z kostek, Keith Stuart

Tak trochu jiný svět, svět podle autisty. Příběh, který představuje život, který neznáme. Život, který chápeme jinak. Příběh, ve kterém se snaží otec najít cestu ke svému synovi, který trpí autismem. Příběh, který rozesmál, dovedl nás k zamyšlení a někteří možná i slzu zamáčkli. Herecké výkony neměly hranice a opět jsme byli svědkem něčeho neuvěřitelného! 

Foto ZDE.

Byl jsem při tom - Jerzy Kosinski

Světoznámý příběh duševně a citově retardovaného Davida Záhrabníka, který až do zralého věku nepoznal skutečný svět jinak než z televize a který je po smrti svého dobrodince do něj sice vržen rovnýma nohama, šťastnou náhodou se však dostane ihned do nejvyšších kruhů, kde každou jeho prostoduchou myšlenku díky obyčejnému nepochopení interpretují jako geniální ekonomický či politický vhled. A protože neprosazuje ničí zájmy (ani ty svoje), stává se z něj nečekaně hvězda, okolo které všichni krouží a každý si do ní promítá své vlastní přání a touhy. Příběh, který nezestárne v žádné době.
Podle knihy byl natočen stejně zvaný film, který má na ČSFD hodnocení 84%
Přečtěte si více ZDE.
Listujte :)


Nejlepší kniha o FAKE NEWS ! 

Jak si vybírat informace, jak používat svůj úsudek? To jsou malé detaily, které ovlivňují naše životy a možná i naší budoucnost. Vše jsem se dozvěděli na humorném představení FAKE NEWS. Nikdy nebylo toto téma tak aktuální. 

Přečtěte si více ZDE.


Autorské čtení s Karin Babinskou Krajčo - Kecy, kecy, kecičky..

Trutnovský sál se opět zatřásl v základech, výbuchy smíchů, zpívání a dokonce i vlnobití. Večer plný zábavy s Karin a jejím manželem je za námi. Máme malinkaté přislíbení, že bychom si mohli poslechnout čtení v Listopadu tohoto roku nové knihy, kterou Karin připravuje. 

Podívejte se, co o nás napsali Trutnovinky ZDE

Jak se žije padesátkám, aneb čarodějnice neupalovat 

Autorské čtení s Radimem Uzlem a paní Danielou Kovářovou bylo opravdu jedinečné. Vážnější témata otevřená s lehkostí a humorem. Celý sál se skvěle bavil, většina si nechala podepsat knihu a někdo se i s autory vyfotografoval. 

Listování v Trutnově chystá další podobná představení a autorská čtení. Máte se jistě na co těšit. 

Listujte.

Trutnovinky s námi byly taky. ZDE

Video ZDE.

Představení plné váhání a poznání druhé strany. Francouzský bestseller úžasné spisovatelky Anny Gavaldy otřásl kinosálem a rozhodně probudil emoce. Příběh, který známe, poznali jsme nebo poznáme... Úžasné herecké výkony Věry Hollé a Zdeňka Černína nás ohromily a nyní se těšíme na další příště. 

První One man show v podání Lukáše Hejlíka. Který si vlastně celé Listování vymyslel. Jen díky němu můžeme číst z jeviště a užívat si herecké výkony jinak, než je známe. Kniha "Co by můj syn měl vědět o světě" je velice zábavná a tématická pro rodiče i pro ty budoucí. Diváci se smáli tak zvesela, že i slza smíchy ukápla. 

Reportáž ZDE.

Jít, či nejít na Fulghuma? Tak zněla pozvánka. Váhání bylo zbytečné.

Srdcová záležitost, díky které se dostalo Listování do Trutnova. Listovalo se knihou "Opravář osudů" a součástí byl i úžasný Robert Fulghum. Srdce se u každého poskočilo, zasmáli jsme se a nechali si podepsat knihy. Opravdu krásný a milý večer. 

Podívejte se na reportáž ZDE.

A další Listování .... 

ZÁVĚRKA s autorem MILOŠEM URBANEM

O fotografování, kouzlu, vášni a lásce. Představení obohaceno přítomností autora, který byl součástí představení. 

Reportáž z představení ZDE.

ŽIVOT K SEŽRÁNÍ a ALAN NOVOTNÝ (Trutnovský miláček)

Ben, žije s matkou na předměstí Paříže, chodí na sedmiletý gympl a je v pohodě. Jen ostatní jsou trochu nervózní... Ben váží o dvacet kilo víc, než by měl. Nezbývá než nastartovat vůli, přečkat výsměch spolužáků a pokusit se zhubnout. A taky pozná svou první lásku, Claire. Je tloušťka opravdu takový pech? Co se stane, když pro jednou člověk dietu poruší? A bude život poté krásný a snadný? Mikäel Ollivier na deka přesně vyvážil román o francouzském "metráčkovi" současného světa, kde děti mohou mít všechno, co chtějí, a přitom jim často chybí to nejdůležitější. Knížka o hladu, pubertě, první lásce a snech. Mrkněte ZDE.


TURNÉ V HAJZLU  a C.D. PAYNE

Kdo C.D. Payna zná, tak název turné ho jistě nepřekvapil. Trefné a vtipné představení z pubertálního věku o dospívání a jiných trápení tohoto období. Účinkovali: Věra Holla a Jiří Ressler. 

Trutnovské Listování je boží! A vy už to víte taky. Článek ZDE.

LÁSKA A TĚLO 

Kniha od Arnošta Lustiga, který by slavil 90. let. Veselý, hravý a hlavně smutný příběh o lásce v příšerné době, který chytl všechny u srdce. Myslím, že žádný kapesník nezůstal suchý. Skvělý herecký výkon předvedla Barbora Jánová a Lukáš Hejlík.  Reportáž ZDE.

I. Listování v Trutnově KAFE A CIGÁRKO 

Maruška Doležalová pochází z Trutnova, a tak výběr prvního Listování bylo jasné - Kafe a cigárko.